Τι καλύτερο για τα κυριακάτικα μεσημέρια από μια βόλτα στη φύση, που συνδυάζεται και με τη δοκιμή εκλεκτών κρασιών; Το Κτήμα Κοκοτού, λοιπόν, μάς προσκαλεί κάθε 1η Κυριακή του μήνα για μια όμορφη ξενάγηση.
Με αρχή στις 5 του Φλεβάρη το Κτήμα Κοκοτού θα ανοίξει τις πόρτες του σε όσους θέλουν να το επισκεφθούν, να ξεναγηθούν στο οινοποιείο και να δοκιμάσουν τα κρασιά τους από τις 11:30 το πρωί ως τη 1 το μεσημέρι. Μάλιστα, την ημέρα αυτή οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και το κλάδεμα του αμπελιού.
Σημειώνεται ότι συγχρόνως θα πραγματοποιούνται και εκπαιδευτικές δραστηριότητες για παιδιά ηλικίας 2-10 ετών, για τις οποίες απαιτείται κράτηση, ώστε η επίσκεψη στο οινοποιείο να είναι χαρά για όλη την οικογένεια.
info
Κτήμα Κοκοτού, Σταμάτα Αττικής, τηλ. 210 8145113 & 6946 504839.
Η είσοδος στο Κτήμα είναι δωρεάν.
Το άρθρο της εβδομάδας
![Summer,Salad,Of,Watermelon,,Feta,Cheese,And,Fresh,Mint,Leaves](https://cantina.protothema.gr/wp-content/uploads/2024/07/karpouzi-feta-anoigma.jpg)