Οι μπάρες βρώμης είναι must! Τρώγονται ως υγιεινό πρωινό και snack, χορταίνουν αρκετά ώστε να μην υποκύπτουμε σε τσιμπολογήματα και είναι ένα πολύ καλό snack και για τα παιδιά.
![bares-vromis_anoigma](https://cantina.protothema.gr/wp-content/uploads/2015/09/bares-vromis_anoigma-575x359.jpg)
Υλικά
- 4 ασπράδια αβγών (120γρ.)
- 140γρ. ζάχαρη άχνη
- 45γρ. αλεύρι για όλες τις χρήσεις
- 130γρ. καρύδα ινδική
- 100γρ. σύκα αποξηραμένα, ψιλοκομμένα
- 120γρ. σοκολάτα γάλακτος, ψιλοκομμένη
- 70γρ. βρώμη
- 80γρ. μέλι
- 90γρ. σοκολάτα κουβερτούρα
Διαδικασία
Βήμα 1
Προθερμαίνετε το φούρνο στους 150 βαθμούς και στρώνετε με αντικολλητικό χαρτί ψησίματος ένα ταψί διαστάσεων 20x30εκ.
Βήμα 2
Βάζετε τα ασπράδια στον κάδο του μίξερ και με το σύρμα, σε μεσαία ταχύτητα, τα διογκώνετε. Όταν η μαρέγκα είναι έτοιμη τη βγάζετε από το μίξερ, προσθέτετε την άχνη και ανακατεύετε απαλά με μια μαρίζ. Έπειτα προσθέτετε τα υπόλοιπα υλικά, εκτός της κουβερτούρας, και ανακατεύετε.
Βήμα 3
Απλώνετε ομοιόμορφα το μίγμα στο ταψί και ψήνετε στο φούρνο για περίπου 40 λεπτά. Στο μεταξύ λιώνετε τη σοκολάτα κουβερτούρα σε φούρνο μικροκυμάτων ή σε μπεν μαρί.
Βήμα 4
Μόλις οι μπάρες ψηθούν τις βγάζετε από το φούρνο, τις αφήνετε να κρυώσουν και έπειτα τις περιχύνετε με τη λιωμένη κουβερτούρα. Όταν κρυώσει και η κουβερτούρα κόβετε τις μπάρες σε ορθογώνιο σχήμα και τις διατηρείτε σε δροσερό περιβάλλον.